Hurghada

Hurghada je dnes nejznámějším egyptským letoviskem, o kterém snad slyšel již každý český turista. Jedná se o město na pobřeží Rudého moře. Samotné město má něco málo přes 40 tisíc obyvatel, źZa posledních deset let zde ale vyrostla dlouhá řada hotelů, které se táhnou podél pobřeží jako had. Najdete zde snad všechny typy hotelů, a tak si zde vybere opravdu každý. Navíc má Hurghada mezinárodní letiště, které velice zpříjemňuje cestování do této turistické destinace.

Právě Hurghada se stala turisticky vyhledávaným místem především díky koncentraci nabízených služeb a přírodních krás, které může nabídnout. Dlouhé písčité pláže se táhnou kilometry podél města. Blízké ostrůvky pak nabízí krásy podmořského světa v podobě korálových útesů. Další výhodou je také poloha města. Díky tomu je zde příjemné klima po celý rok, a na dovolenou se sem dá jet takřka kdykoliv. Průměrná roční teplota je zde 25 stupňů Celsia.

Hotely po celé Hurghadě dnes splňují absolutně všechny požadavky evropského turisty. Většina hotelů nabízí vlastní bazény, wellness, restaurace a bary a další služby. Standardem je také dnes satelitní TV, 24 hodinová ochranka, posilovna a fitness. Většina hotelů přijímá především evropskou klientelu, a tak ani v restauraci nebudete nesví. Samozřejmě můžete zajít do některé regionální restaurace, ale v každém hotelu je běžně k dostání maso, ovoce, zelenina, těstoviny či např. pizza.

Z Hurghady jsou také dostupné nesčetné egyptské památky, jako Údolí králů, pyramidy v Gíze a Sakkáře, města Luxor a Káhira, chrámy v Karnaku a Luxoru a spousty dalších. Nesšetné výlety se dají také podniknout přímo do pouště, kde si můžete zajezdit na velbloudech, oslech a nebo také v terénních buginách.

Fenomén Hurghady

Jední,m z fenoménů Hurghady je také možnost si zde nemovitost koupit. Spousta apartmánů přímo v hotelech ale i v obyčejných činžovních domech přímo ve městě je přes realitní kanceláře nabízena k odprodeji do celého světa. Vzhledem k tomu, že v této oblasti staví především evropské developerské společnosti, jsou nám místní nemovitosti ještě blíže. Zájem nejenom českých turistů o tuto destinaci dokládá fakt, že v Hurghadě se nachází také česko-slovenská klinika, kde se bez problémů domluvíte rodným jazykem.

Last Minute Hurghada

Nemusíme to příliš opakovat, ale díky oblíbenosti tohoto letoviska je také velice snadné natrefit na vhodný last minute zájezd do Hurghady. Protože zde tráví dovolenou stále více Čechů, cestovní kanceláře se na tuto oblast zaměřují a pak mají problémy plně vykrývat všechny zájezdy. Připočteme-li k tomu i oblíbenost letoviska Hurghada mezi našimi sousedy v Německu a Rakousku, pak je možnost najítí last minute zájezdu takřka 100% na jakýkoliv termín.

Náhodné fotky z vašich cest

Hurghada_1
Pyramidy_2
Hurghada_2
Luxor_26